گلایه کارگران شهرداری الشتر از تاخیر در پرداخت حقوق و بیمه

کارگران شهرداری الشتر از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی و بیمه‌ای خود انتقاد دارند.

جمعی از کارگران شهرداری الشتر در استان لرستان در تماس با خبرنگار قاب خبر، گفتند: در پنج ماه سپری شده از سال جدید، هنوز حقوقی دریافت نکرده‌ایم. پرداخت حق بیمه کارگران نیز به تاخیر افتاده است.

این کارگران که هر ماه مطالبات خود را با تاخیر دریافت می‌کنند، گفتند: شهردار مدعی است منابع مالی کافی ندارد به همین دلیل حقوق کارگران به تاخیر افتاده است.

این کارگران با بیان اینکه در تامین هزینه‌های اولیه زندگی درمانده‌ایم؛ اظهار داشتند: نمی‌توانیم معاش خانواده‌هایمان را تامین کنیم. هنوز افزایش حقوق سال جدید را دشت نکرده که گرانی امان‌مان را بریده و خسارات غیرقابل جبرانی به زندگی‌مان وارد شده است.

این کارگران خواستار پرداخت هرچه زودتر معوقات مزدی خود شدند و گفتند: شهرداری باید هرچه سریعتر مطالبات مزدی‌مان را کامل پرداخت کند تا از این وضعیت خارج شویم.

آن‌ها گفتند: حدود ۱۱۰ نفر به صورت حجمی در مجموعه شهرداری الشتر کار می‌کنند که جدا از حقوق در سال جاری مطالباتی از سالهای گذشته بابت حقوق عقب افتاده طلبکارند که به حدود ۲۰ ماه می‌رسد. اما به‌رغم وعده‌های داده شده درخصوص پرداخت معوقات حقوقی کارگران، هنوز هیچ اقدامی ازسوی شهرداری جهت پرداخت این مطالبات صورت نگرفته است.

به گفته آن‌ها؛ کارفرما اعلام کرده به دلیل نداشتن منابع مالی کافی قصد دارد بخشی از زمین‌های شهری که در دست دارد را به فروش برساند.

طبق اظهارات این کارگران؛ بخش عمده‌ای از مشکلات شهرداری الشتر حضور پیمانکاران است. پیمانکاران بعد از هر مزایده منابع مالی کافی برای انجام کار و پرداخت حقوق کارگران را ندارند.

طبق اظهارات آن‌ها؛ مشکل دیگر این است که حق بیمه کارگران پرداخت نشده و کارگرانی که برای گرفتن خدمات درمان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی مراجعه می‌کنند از پذیرش‌شان جلوگیری می‌شود.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده برای همکاران خود اظهار داشتند: از مسئولان شهرداری و شورای شهر می‌خواهیم با درک همه مشکلاتی که در نتیجه‌ عدم دریافت مزد برای مجموعه کارگران شهرداری بوجود می‌آید، درخصوص پرداخت مطالبات مزدی ما اقدام کنند.