پرونده ثبت جهانی دره خرم آباد به یونسکو ارسال می شود

قاب خبر:  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: پرونده اولیه ثبت جهانی دره خرم‌آباد ۲۵ شهریورماه به یونسکو ارسال خواهد شد که اگر بتوانیم آن‌را ثبت کنیم قطعاً در جذب گردشگران خارج از مرزها موفقیت خوبی داشته باشیم.

به گزارش قاب خبر: احمدرضا دالوند در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح پهنه‌بندی در لرستان، اظهار کرد: اولین استانی هستیم که به این موضوع پرداخته و خیلی مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: اولویت‌بندی‌های مسیرهای گردشگری را به حهت هدایت بهتر گردشگران انجام دادیم.

دالوند افزود: پرونده اولیه ثبت جهانی دره خرم‌آباد ۲۵ شهریورماه به یونسکو ارسال خواهد شد که اگر بتوانیم آن‌را ثبت کنیم قطعاً در جذب گردشگران خارج از مرزها موفقیت خوبی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: پرونده ثبت جهانی روستای بیشه جهت ارزیابی به سازمان جهانی جهانگردی ارسال شده و در حال ارزیابی است و جزء موضوعات زیرساختی در حوزه گردشگری است.

وی بیان کرد: کاوش‌های شهری در خرم‌آباد شروع شده که شامل شهر شاپورخواست است و این یک ماکت شهری بوده و می‌تواند به ظرفیت مناطق گردشگری شهر خرم‌آباد کمک کند.

دالوند همچنین تصریح کرد: هتل صخره‌ای خرم‌آباد بنا بود سال ۱۳۷۶ به بهره‌برداری برسد و نزدیک ۳۰ سال است که به خاطر اختلافت سرمایه‌گذار و شهرداری وجود داشت به عقب افتاد.

وی اظهار کرد: تقریباً چندین ماه جلسات متعددی برگزار کرده‌ایم و الان مشکل این هتل با شهرداری کامل حل و مجوز صادر شده و الان سرمایه‌گذار هیچ مانعی برای ادامه کار ندارد.