نیاز ۱۵ پل بزرگ در لرستان به ایمن‌سازی و تقویت پایه‌ها

مدیرکل راهداری لرستان گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سیل‌های ۹۸ از مطالبات جدی استان است.

به گزارش قاب خبر: عباس شرفی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ پل بزرگ موقت نیاز به ایمن‌سازی و تقویت پایه‌ها دارد و ۵۰ کیلومتر دیوار حائل برای ایمن‌سازی محورهای بازسازی شده به‌ ویژه در محور خرم‌آباد_پلدختر نیاز است.

وی افزود: در سیل‌های سال ۹۸، ۷۰۰ کیلومتر راه و ۶۸۰ دستگاه پل و ابنیه فنی بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دید و بیش از دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های راه استان وارد شد.

شرفی ادامه داد: یک هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان آن در سامانه سجاد ثبت شده است اما تاکنون تنها ۲۳۰ میلیارد تومان یعنی ۱۰درصد این مبلغ در قالب اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته که ۸۰ درصد همین اعتبار نیز به صورت اسناد خزانه اسلامی و ۲۰درصد آن نقدی بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: بهسازی و آسفالت ۴۴۰ کیلومتر راه، احداث و بازسازی ۱۴۰ دستگاه پل و ابنیه فنی در امر بازسازی سیل‌های ۹۸ صورت گرفته است که پل شهید سلیمانی در دوراهی بابازید_کرمانشاه از زیباترین و ماندگارترین پروژه‌های سازمان راهداری در استان به شمار می‌رود.

شرفی در خصوص نوسازی ناوگان باری فرسوده گفت: بر اساس مصوبه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص نوسازی ناوگان فرسوده با وارد کردن ناوگان سه سال عمر از خارج، استان لرستان از استان‌های موفق بوده و تاکنون تعدادی از شرکت‌های استان موفق به استفاده از این فرصت شده‌اند.

وی ادامه داد: سالانه بطور متوسط ۵.۵ میلیون تن کالا و سه میلیون نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری لرستان جابجا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به تجهیز محورهای استان به سامانه‌های هوشمند گفت: در حال حاضر ۷۸ دوربین ثبت تخلفات سرعت، ۶۸ دستگاه تردد شمار و ۱۹ سامانه نظارت تصویری در محورهای استان پایش تردد وسایل نقلیه را فراهم کرده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۶۴ دوربین ثبت تخلفات فعال است و تا پایان سال تمام دوربین‌های موجود فعال خواهد شد، بر اساس میزان راه‌های استان باید تعداد دوربین‌ها به دو برابر افزایش یابد که با توجه به برنامه سازمان راهداری برای نصب دو هزار دستگاه دوربین ثبت تخلفات سرعت در کشور، به‌ زودی سهم استان لرستان نیز مشخص و عملیاتی می‌شود.