مفاخر اخص مشاهیر هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه مفاخر سرمايه‌های اجتماعی و ملی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و موجبات مباهات فرهنگ ما هستند، افزود: مفاخر اخص مشاهیر هستند.

به گزارش قاب خبر: اعظم روانشاد در آیین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر لرستان گفت: فرهیختگان و مفاخر سرمایه‌های اجتماعی و ملی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و موجبات مباهات فرهنگ ما هستند.

وی مفاخر را اخص مشاهیر دانست و افزود: مفاخر لرستان پشتوانه‌های فکری و فرهنگی استان هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی لرستان بر ضرورت توجه و معرفی شخصیت‌ها و مفاخر به نسل جوان تاکید کرد و گفت: امروز یکی از مهمترین وظایف و مسئولیت‌های نهادها و موسسات فرهنگی آشنا کردن نسل جوان با آثار و اندیشه‌های شخصیت‌های بزرگ و تاثیر گذار است و بدون تردید تلاش و مجاهدت در این عرصه هویت ملی را تقویت می‌کند.

روانشاد ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند صندوق اعتباری هنر و حمایت‌های متنوع این صندوق گفت: طی دو ماه اخیر این برنامه سومین طرح از برنامه‌‌های صندوق اعتباری هنر است که در استان اجرا شد‌ که برکات این اقدام ارزشمند قطعا در میان هنرمندان نمود خواهد داشت و اثرات معنوی خود را در جامعه به جای خواهد گذاشت.

وی به برگزاری اجرای طرح بهبود در استان و اردیبهشت هنر در شهرستان ازنا و هفت بحر هنر اشاره کرد و افزود: امید است که در ادامه شاهد اجرای سایر طرح‌های ارزشمند صندوق اعتباری هنر در راستای نهادینه کردن عدالت فرهنگی و هنری در استان لرستان باشیم.