معاد باوری؛ درمان همه مشکلات

قاب خبر: رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان گفت: معاد یکی از اصول ادیان توحیدی است و معاد باوری درمان همه مشکلات است و این باور موجب می‌ شود که آدمی در همه حالات خودش را در محضر الهی بداند .

به گزارش قاب خبر: حجت الاسلام حسینی مازندرانی تصریح کرد: اعتقادها و باورهای آدمی نقش مهمی در حیات آدمی دارد و یکی از راه‌های نشان دادن تأثیر اعتقادها در حیات آدمی، مراجعه به متون دینی است .

این مقام انتظامی ادامه داد: اعتقاد به معاد، از اصول سه گانه دین مقدس اسلام و از ضروری ترین مسائل این دینِ پاک است. صدها آیه از آیات قرآن کریم و هزاران روایت از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع) بر وجود معاد و برانگیختن همه انسان ها پس از مرگ در یک روز معین اشاره و تأکید می کنند .

وی افزود: اعتقاد به معاد، نگرش انسان به دنیا را تغییر، و دنیا را براى انسان به عنوان ابزارى در جهت رسیدن به یک زندگى جاوید قرار مى‌دهد. بر اساس جهان‌بینى توحیدى دنیا براى انسان آفریده شده و نه انسان براى دنیا، و شخصیت انسانى گرانبهاتر از آن است که خود را به متاع دنیا و جلوه‌هاى فریبنده آن بفروشد .

حجت الاسلام حسینی مازندرانی گفت: یکی از آثار تربیتی معادباوری، عبرت‌‌‌آموزى از سرنوشت گذشتگان است؛ زیرا این امر آینه‌هاى تمام‌نمایى هستند که ناپایدارى دنیا را نشان داده و به همه می‌ آموزد که روزگار با نسل آینده همان رفتار می‌ کند که با گذشتگان کرد .