لزوم دیده شدن سهم لرستان در بودجه کشور

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه پیشرفت کند کشور نیز به رشد خواهد رسید گفت: باید سهم لرستان بر اساس طرح های مهمی که ارائه خواهد داد در بودجه کشور به خوبی دیده شود.

به گزارش قاب خبر: سعید جلیلی در نشست تخصصی کارگروه‌های مرکز اطلاعات راهبردی و استراتژیک لرستان، تصریح کرد: باید سهم لرستان در تولید منابع برای بودجه کشور و همچنین اَرز آوری دیده شود. این استان در زمینه‌های مختلف از جمله گردشگری و سرمایه‌گذاری ظرفیت‌های بسیار خوب دارد.

جلیلی عنوان کرد: باید روند پیش‌روی استان یک روند در حال پیشرفت باشد و پی‌گیری‌های مستمر در این زمینه همواره صورت گیرد، برای پیشرفت کشور مردم نیز باید در کنار دولت باشند. اگر نقاط ضعفی در دولت وجود دارد باید تلاش داشت که آن‌ها را برطرف کرد.
وی افزود: این در حالی‌ است که برای پیشرفت کشور باید هدف مطلوب مشخص شود و در این چهار سال پیش‌رو نباید تنها به فکر اداره کردن باشیم بلکه پیشرفت را هم مد نظر قرار دهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استان‌های کشور باید جهشی رو به جلو داشته باشند تا شاهد پیشرفت روز افزون باشیم. اگرچه یک مرکز مطالعات شکل گرفته، اما نباید به تبیین وضعیت موجود اکتفا کرد بلکه در آن اگر لرستان ظرفیتی دارد باید در یک بازه زمانی مشخص، وضعیت مطلوب را برای آن طراحی و نحوه رسیدن به آن را در نظر گرفت.

جلیلی با اشاره به اینکه باید یک برنامه مشخص عملیاتی با یک تقویم زمانی مشخص داشته باشیم البته نیاز به مطالعه دقیق دارد، افزود: در این راستا نخبگان و محققان لرستانی نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا می‌کنند و باید با برنامه ریزی دقیق و منسجم شرایط را برای توسعه مهیا کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: بدون شعار، لرستان با توجه به ویژگی‌های ارزشمندی که دارد می‌تواند پیشران تاثیرگذاری برای پیشرفت کشور باشد. در دولت سیزدهم تمام طرح‌های نیمه تمام در اولویت قرار دارند و از این رو در استان طرح های نیمه تمام و رها شده پیگیری ویژه گردد.

وی افزود:صدا و سیمای مرکز استان نیز در راستای نقش تاثیرگذار مردم در امر جهش و پیشرفت، نقش بسیار مهمی دارد و در این زمینه باید نهایت تلاش خود را بکار بگیرد.

جلیلی گفت: امیدواریم مرکز مطالعات راهبردی و استراتژیک استان یک قرارگاه راهبردی برای پی‌گیری و به نتیجه رسیدن‌های مطلوب این استان باشد.استان‌های مختلف کشور از جمله لرستان می‌توانند رایزن بازرگانی و اقتصادی برای تعاملات بین المللی داشته باشند و توجه به این مورد نیز می‌تواند گره گشا و مفید باشد.