لزوم داشتن تفکر راهبردی در بدنه شهرداری

استاندار لرستان بر لزوم داشتن تفکر راهبردی در بدنه شهرداری تاکید کرد و گفت: هیچ دستگاهی حق سواستفاده از شهرداری و خدمات این سازمان را ندارد.

به گزارش قاب خبر، ابوطالب شفقت در جلسه با شورای شهر خرم‌آباد، با بیان اینکه این شهر دارای ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی است که تا به‌حال از آنها بخوبی استفاده نکرده‌ایم اظهار کرد: نبود برنامه‌، نقشه راه، و از طرفی اهداف، راهبردها و اولویت‌های متغیر و گاهی ناسازگار، شهرداری را دچار نابسامانی و سردرگمی می‌کند.

وی افزود: تهیه نقشه راه، آسیب‌‌شناسی و ارائه راه‌کارهای مناسب برای دستیابی به توسعه پایدار با همکاری دستگاه‌های اجرایی از اقداماتی است که شهرداری باید در دستور کار خود قرار دهد.

استاندار لرستان بر لزوم داشتن تفکر راهبردی از سوی شهرداری و شورای شهر تاکید و بیان کرد: محرومیت‌زدایی، نوسازی بافت‌های فرسوده، کسب درآمدهای پایدار، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و طرح‌های عمرانی که گره‌های ترافیکی شهر را مرتفع می‌کند باید در اولویت باشد.

وی بخش بزرگی از مشکلات شهرداری را نابسامانی اطراف خرم‌آباد عنوان کرد و افزود: ورودی‌های شهر خرم‌آباد نباید در بلاتکلیفی بماند، طرح تفصیلی و طرح جامع شهری تهیه تا تکلیف حدود حریم‌ها و محدوده‌ها، سیاست‌های توسعه شهری و تمامی قطعات زمین‌ها به لحاظ کاربری، گذربندی و تراکم ساختمانی مشخص شود.

شفقت با بیان اینکه هیچ‌ دستگاهی حق سو‌استفاده از شهرداری و خدمات این سازمان را ندارد، تصریح کرد: اراده من و مجموعه استانداری بر حل مشکلات شهرداری است از این‌رو دستگاه‌های اجرایی و شهرداری باید در تعامل با یکدیگر باشند.

وی افزود: اجرای سیستم نوین و خدمات الکترونیکی، ساماندهی و مدیریت حمل و نقل شهری، محیط زیست و تکلیف پسماند‌ها، موضوعات اجتماعی، فرهنگی و رفاهی از دیگر مشکلات شهرداری است که باید با توجه به اولویت‌ها پیگیری شود.