لرستان ذخیره ای حیاتی برای کشور است

استاندار لرستان در شورای پدافند غیر عامل استان با اشاره به ظرفیت های بالای لرستان، آن را ذخیره ای حیاتی برای کشور عنوان کرد .

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار تصریح کرد: لرستان در بحث پدافند غیر عامل یک استان خاص است که در کریدور شمال به جنوب کشور واقع شده و به واسطه موقعیت جغرافیایی در مسیر راه غرب کشور قرار گرفته و بهره مند از روان آب های متعدد، محل تامین آب سازه های انرژی استان های همسایه، دارای گونه های منحصر به فرد، تولید محصولات باغی، کشاورزی، دامپروری، شیلات و استعداد های بالایی در زمینه های مختلف است .

زیویار تصریح کرد: وجود ظرفیت های متعدد، لرستان را به عنوان ذخیره ای حیاتی برای کشور معرفی می کند و این موضوع موجب بالا رفتن حساسیت های کاری در استان شده است که با این اوصاف باید با دقت و مطالعه امورات را پیش برد .

وی ادامه داد: گزارشات و آمار و ارقام از کاستی های بسیار در لرستان بویژه در زمینه اعتبارات، علیرغم وجود ظرفیت ها و توانمندی های فراوان حکایت دارد که حاصل آن محرومیت استان در حوزه های مختلف است .
 
نماینده عالی دولت در لرستان تاکید کرد: اگر به لرستان بیش از گذشته توجه شود، با در نظر گرفتن شرایط ویژه ای که دارد، در بحث پدافند غیر عامل می تواند به عنوان یک استان حمایت کننده در کشور نقش خود را ایفا کند، حال آنکه در گذشته نیز در کمک به رفع بحران ها همیشه حضور فعال داشته است .

زیویار افزود: لرستان در بحران های بوجود آمده پیشتازی خود را در کمک کردن به اثابت رسانده و این موضوع حکایت از تعصب استان به کشور و مردم دارد و در این رابطه جزو استان های پیشتاز است .

وی عنوان کرد: در بحث های پدافندی همواره حفظ آمادگی برای مواجهه با بحران های احتمالی بسیار مهم تلقی می شود و حتی امن ترین کشورهای دنیا نیز به این موضوع توجه ویژه دارند، از همین رو ضرورت دارد در کشور ما که همواره مورد تهدید قرار داشته، آمادگی برای مقابله با هر بحرانی بوجود آید .

استاندار لرستان یاد آور شد: علاوه بر حفظ آمادگی، پیش بینی اتفاقات پیش رو از مهمترین عوامل حفظ امنیت به شمار می رود به ویژه در شرایطی که کشورها به صورت مکرر مورد حملات سایبری قرار می گیرند که لازمه آن نیز بهره گیری از هوش بالا و احاطه بر علوم روز دنیاست .

زیویار بیان کرد: با مرور تاریخ در خواهیم یافت که هرگاه کشور با بحرانی مواجه گشته ظرفیت‌ها در مقابله با بحران چند برابر شده، اما لازم است این ظرفیت ها ساماندهی و با همکاری بیشتر همراه باشد .

وی افزود: در شرایط کنونی که کشور برای رسیدن به مقصود نهایی رویه خود را با دنیا مشخص کرده، ممکن است هر آن با تهدیدی جدید مواجه شود از این رو ضرورت دارد در لرستان نیز به تبع سایر نقاط کشور آمادگی لازم برای این مهم، به ویژه در دستگاه های اجرایی که نقش اساسی در این رابطه دارند، وجود داشته باشد .