لایروبی ۹۰ دستگاه پل و ابنیه فنی در ازنا

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ازنا گفت: تعداد ۹۰دستگاه پل، ابنیه فنی راه و آبرو در این شهرستان لایروبی و بازگشایی شده و عملیات ترمیم و بازسازی پل مدآباد نیز به پایان رسیده است.

به گزارش قاب خبر: سجاد درگاه‌پور ادامه داد: در حوزه ایمنی و حریم راه نیز با تعویض ۱۷۰عدد تابلو اطلاعاتی، هشداری و ایمنی، نصب ۲۰۰ عدد تابلو و علائم جدید، تعمیر و نصب یک و نیم کیلومتر گاردریل، نصب ۸۰۰ عدد چشم گربه‌ای، ۴۰عدد سرسپری گاردریل، ساخت ۱۵۰ فلش بتنی برای آشکارسازی هره‌ های خاکی و نقاط پرتگاهی، شناسایی و برخورد با ۱۶ مورد تخلف ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه، ۳۵ مورد تخریب و قلع و قمع و رفع تجاوز به حریم، صدور اخطار و ارجاع ۹۳ پرونده تخلف حریم به مراجع قضایی انجام شده است.

وی اظهار کرد: عملیات تعریض و ترانشه‌ برداری محور روستایی قلعه‌ رستم شهرستان ازنا به اتمام رسید و مسیری ایمن برای تردد ساکنان این منطقه فراهم شد.

از ابتدای سال جاری در راستای ایمن‌سازی و رفع نقاط پرتصادف در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی، عملیات تعریض و ترانشه‌برداری محور کوهستانی قلعه رستم ازنا اجرایی شد که با اتمام آن مسیری ایمن برای تردد ساکنان این منطقه فراهم شده است.

وی ادامه داد: در حوزه راه روستایی پیگیری‌های لازم درخصوص اجرای مناقصه آسفالت راه روستایی هندر-دوبلوکان به طول هفت کیلومتر و راه روستایی گیلجرد-دومنه به طول سه کیلومتر انجام شده است.

وی از اجرای روکش آسفالت در ۱۵ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۳۰ کیلومتر راه فرعی ازنا خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با پایان فصل سرما و انتخاب پیمانکار، تکمیل خواهند شد، در زمینه رفع نقاط پرتصادف نیز دو نقطه زرنان و کلکله و پازردآلو ایمن‌سازی شده است.

درگاه‌پور اصلاح شیب شیروانی به طول ۸۰ کیلومتر در راه‌های اصلی و روستایی، لکه‌گیری و چاله‌گیری آسفالت به میزان ۲۷۰تن، علف‌زنی حریم در طول ۲۲۰ کیلومتر و پاکسازی ۱۳۰ کیلومتر قنو را از دیگر عملکردهای شاخص در حوزه نگهداری راه عنوان کرد‌.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ازنا با اشاره به عملکرد حوزه حمل و نقل گفت: از اقدامات شاخص حمل و نقل در هشت ماهه امسال می‌توان به همکاری با استان و اعزام ۷۰۰ دستگاه ناوگان باری برای حمل کالاهای اساسی از مبدا بندر امام خمینی(ره)، برقراری یکصد گشت کنترل دروازه‌ای مسافر، ۱۷ گشت مشترک کنترل باسکول‌های مقابل پلیس راه، معرفی ۵۶۰راننده و متصدی شرکت‌های حمل و نقل برای واکسیناسیون، صدور ۱۵هزار بارنامه و شناسایی و معرفی ۲۵۹ راننده متخلف فاقد بارنامه به کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات اشاره کرد.