فرآوری بیش از یک‌ میلیون تن تولیدات کشاورزی در واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت:در لرستان ۳۱۴ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی فعالیت دارند که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن از تولیدات استان در این واحدها فراوری می‌شوند.

به گزارش قاب خبر: سید عماد شاهرخی در حاشیه میز تخصصی صادرات محصولات کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز میز تخصصی صادرات محصولات کشاورزی با حضور تجار، تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر و مدعوین در جهاد توسعه و بنیاد تعاون بسیج کشور در محل اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد.

وی ادامه داد: در لرستان ۳۱۴ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی فعالیت دارند که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن از تولیدات استان در این واحدها فراوری می‌شوند.

شاهرخی افزود: در مجموع ۴۰ درصد تولیدات لرستان توسط این واحدهای تکمیلی فراوری می‌شوند. میزان تولید انواع محصولات کشاورزی در لرستان سه میلیون و یکصد هزار تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه به لحاظ صنایع تبدیلی و تکمیلی رشد خوبی در استان وجود دارد، بیان کرد: در دولت سیزدهم، ۱۳ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی به مجموع ظرفیت لرستان اضافه شده و ۶۰ واحد دیگر در دست احداث است.

شاهرخی بیان کرد: حلقه مفقوده استان در بحث صادرات محصولات تولیدی، حوزه بازرگانی و تجاری سازی است.

وی گفت: هدف از برگزاری جلسات فوق تحت عنوان میز صادرات به صورت مستمر این است که با جدیت پیگیر باشیم تا تولید را به صورت فرآوری و بسته‌بندی از طریق استان به دست مصرف کننده در کشورهای هدف برسانیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: امید می‌رود جلسات و اقداماتی از این دست به صادرات، رونق بازار و اقتصاد تولید کنندگان منتهی شود.