ضرورت مهارت‌آموزی زندانیان برای بازگشت به جامعه

استاندار لرستان گفت: اصلاح، تربیت و مهارت آموزی زندانیان برای بازگشت به جامعه ضروری است.

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار در دیدار با مدیرکل زندانهای استان، اظهار کرد: مهمترین بخش، توجه به اصلاح و تربیت زندانیان است چراکه این اقدام در عدم بازگشت دوباره به زندان موثر خواهد بود و ارزشمند است.

وی ادامه داد: برطرف کردن مشکل آب شرب بهداشتی، مشکل پسماند فاضلاب و تکمیل پروژه تصفیه خانه زندان مرکزی خرم آباد ضروری است و در اولویت پیگیری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی لرستان بیان کرد: مجموعه زندان های استان متشکل از ۹ مرکز بازپروری واصلاح و تربیتی است که با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هیچ یک از زندانیان مستقر در زندان های استان مبتلا نشدند.

عبدالمجید کشوری با اشاره به آزادسازی بیش از ۶۵۰ زندانی بدهکار مالی توسط خیران، افزود: تمامی زندانیان و کارکنان زندان های لرستان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در چند روز اخیر نیز واکسن آنفلوآنزا برای تعدادی از زندانیان در معرض خطر تزریق شد.

وی ادامه داد: درطرح سند تحول قضایی، ماموریت ویژه سازمان زندان ها برای اصلاح و تربیت مجرمان با رویکرد خانواده محور راست که با پیگیری های به عمل آمده تعداد قابل توجهی از خانواده زندانیان ساماندهی شده اند.

کشوری اظهار کرد: امنیت، از اولویت های مهم اداره کل زندان ها است که با ایجاد اشتغال، دغدغه امنیت و مشکلات معیشت خانواده زندانی تاحدودی برطرف خواهد شد.