شناسایی ۳۹۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی لرستان از شناسایی ۳۹۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی از ابتدای سال تاکنون در این استان خبر داد.

به گزارش قاب خبر: سرهنگ مویدی تصریح کرد: ۳۷ مورد تبصره ۲ ماده ۱۰ به‌دنبال شناسایی‌ها و صدور اخطاریه‌ها برای تغییر کاربری اراضی اجرا شده، که نسبت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است.

وی بیان کرد: بیشترین تغییر کاربری‌های غیرمجاز ثبت شده در سامانه cms مربوط به شهرستان‌ خرم‌آباد با تعداد ۱۳۲ مورد بوده است.

سرهنگ مویدی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در دریافت گزارش‌ها و همچنین هماهنگی با نیروهای منابع طبیعی و انتظامی در واکنش سریع به متخلفان از ویژگی‌های بارز یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان، گفت: گشت‌های یگان حفاظت امور اراضی در سطح استان لرستان فعال هستند و با گشت مستمر و باهدف جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز از طریق سامانه ۱۳۱ و یا با مراجعه به نشانی https://cms.laoi.ir تخلف تغییر کاربری را ثبت و پیگیری کنند.