شناسایی بیش از یک هزار مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان از شناسایی یک هزار و ۱۵۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در این استان خبر داد.

به گزارش قاب خبر، سرهنگ مویدی به طرح برخورد با متخلفان تغییر کاربری غیرمجاز اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۱۵۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در ده ماهه سال ۱۴۰۲ شناسایی ، و برای متخلفان اخطار صادر شده و توقف عملیات صورت‌گرفته است.

وی تصریح کرد: ۲۷۶ مورد تبصره ۲ ماده ۱۰ به‌دنبال شناسایی‌ها و صدور اخطاریه‌ها برای تغییر کاربری اراضی در  ده ماهه سال ۱۴۰۲  اجرا شده، که بیش از ۱۰۵ هکتار از اراضی زراعی و باغی استان به حالت اولیه اعاده وضع شده که نسبت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است.

سرهنگ مویدی، بیان کرد: بیشترین تغییر کاربری‌های غیرمجاز ثبت شده در سامانه cms مربوط به شهرستان‌ خرم‌آباد با تعداد ۵۶۶ بوده است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در دریافت گزارش‌ها و همچنین هماهنگی با نیروهای منابع طبیعی و انتظامی در واکنش سریع به متخلفان از ویژگی‌های بارز یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان، گفت: گشت‌های یگان حفاظت امور اراضی در سطح استان لرستان فعال هستند و با گشت مستمر و باهدف جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز از طریق سامانه ۱۳۱ و یا با مراجعه به نشانی https://cms.laoi.ir تخلف تغییر کاربری را ثبت و پیگیری کنند.