دفاع مقدس؛ هیچ‌گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد

قاب خبر: استاندار لرستان با صدور پیامی ۳۱ شهریور ماه، آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و افزود: هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‏اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‏تر در سیر انقلاب ماست و هیچ‌گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد. (مقام معظم رهبری)

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار افزود: دفاع مقدس، نام‌آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین ایران، نمادی از فرزانگی ملت سرفرازی است که خاطرات دلاوری‌های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند. زیباترین فصل این فرهنگ، به وجود آورندگان این حماسه عظیم‌اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنوردِ راه مقدسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

یکی از مقاطع سرنوشت‌سازی که ملت بزرگ ایران هوشمندانه و فداکارانه در آن حضور یافت و سهم خویش را و رسالت تاریخی خود را ایفا نمود، دوران دفاع مقدس بود. بی‌تردید این اراده خلل‌ناپذیر به عنوان یکی از افتخارات ماندگار تاریخ حماسه آفرینی های ملت ایران تا ابدیت بر جریده عالم ثبت و ضبط است.

روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و با تبعیت محض از حضرت امام (ره)، هم اسلام ناب محمدی را حراست نمود و هم امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.

یادآوری آن روزها و پاسداشت خاطره شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران عزیز یک وظیفه اسلامی و ملی است و باید فرهنگ شهادت و ایثار را ترویج کنیم و با الگوگیری از آن فرهنگ نجات‌بخش، نباید آن مجاهدت‌ها را فراموش کرد و باید همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای اعتلا و سربلندی کشور عزیزمان در همه عرصه‌ها تلاش کنیم.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان والامقام، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به ویژه ۶۵۴۴ شهید استان لرستان، این هفته خجسته و جاودان را به خانواده‌های معظم و معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و مردم شهید پرور استان لرستان که در هر برهه ای ، مراتب وفا و ایثار خود را به انقلاب اسلامی اثبات نموده اند، تبریک عرض نموده و امیدواریم با توجهات و عنایات خاصه حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و رهنمودهای داهیانه رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی)، شاهد عزت، اقتدار، سربلندی و توسعه بیش از پیش و همه جانبه ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف باشیم و همگان در راه پاسداشت و صیانت از ارزش‌ها و پیمودن راه پر افتخار شهدا، ایثارگران و آزادگان سرافراز و ثابت قدم باشیم.