در برگیری نقاط استان با اجرای پروژه راه آهن

استاندار لرستان گفت: پروژه راه آهن دورود - خرم آباد - بروجرد به صورت یک بسته تعریف شده که تمام نقاط استان را در بر خواهد گرفت .

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار با اشاره به وضعیت پروژه در دست احداث راه آهن، ادامه داد : تکمیل پروژه راه آهن دورود – خرم آباد – بروجرد از برنامه های بسیار مهم استان است که به صورت یک بسته کامل برای تمام نقاط لرستان تعریف شده است .

زیویار اظهار کرد: طراحی صورت گرفته برای این پروژه به گونه ای است که از جنوب استان وارد شده و از شمال تا شرق لرستان را تحت پوشش راه آهن قرار می دهد .

وی تصریح کرد: در صورت تکمیل و راه اندازی این پروژه، از طرف اندیمشک در خوزستان به سمت پلدختر به عنوان جنوبی ترین نقطه استان تا بروجرد به سمت استان مرکزی و تهران و الیگودرز به طرف استان اصفهان و شرق کشور از راه آهن استفاده خواهند کرد .

استاندار لرستان ادامه داد: در اجرای پروژه های عمرانی باید به تناسب ظرفیت و موقعیت پروژه، به گونه‌ای عمل شود که بیشترین نقاط استان از عواید آن بهره مند شوند .

زیویار افزود: راه آهن مطالبه بسیار مهمی است که به مثابه شریانهای ارتباطی عمل می کند و در نظر است از این موقعیت به نفع تمام مردم استان بهره برداری صورت پذیرد .

وی تصریح کرد: پیشرفت این پروژه مستلزم همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط و رایزنی با وزارتخانه های مربوطه می باشد که لازم است مدیران نسبت به پیگیری در تسریع امورات اهتمام لازم را داشته باشند .