حریق منطقه باغله مرز معمولان و چگنی تا ساعاتی دیگر اطفاء خواهد شد

معاونت حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان لرستان گفت: از شب گذشته تا صبح امروز، کارکنان منابع طبیعی شهرستان های چگنی، خرم آباد و معمولان، حریق منطقه باغله مرز معمولان و چگنی را اطفاء کردند.

به گزارش قاب خبر: بهروز دریکوند افزود: متاسفانه به دلیل صعب العبور بودن منطقه، کوهستانی بودن محل مورد حریق و درختان خشکیده منطقه، بعضا پیش می آید که بعد از حریق، بر اثر وزش باد دوباره منطقه شعله ور شده که امیدواریم تا ساعاتی دیگر مجددا اطفاء صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با ۴۵ نفر در قالب ۵ اکیپ دور تا دور آتش را احاطه کرده ایم خاطرنشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته، بالگرد آبپاش نیز بر فراز محل آتش سوزی حاضر و کانون هایی را که امکان خطر حریق مجدد یا حریق را دارند را آبپاشی کرد.

دریکوند تصریح کرد: تقریبا با قاطعیت تمام می توان اذعان کرد که، تمامی حریق ها توسط عامل انسانی رخ داده که بخشی از آن ها سهوی و بخشی عمدی بوده است.

وی به شناسایی ۱۹ نفر از افرادی که تعمدا اقدام به حریق در سطح عرصه های جنگلی نموده اند اشاره کرد و اظهار داشت: برای تک تک متخلفین پرونده تشکیل و به محاکم قضایی ارجاع داده شده و به زودی برخورد قاطع، سخت و جدی با افراد خاطی بعمل خواهد آمد.

معاونت حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان در پایان از همه مردم تقاضا کرد که، با توجه به گرمای شدید و طاقت فرسای هوا، وضعیت توپوگرافی و پوشش گیاهی شدید استان، تحت هیچ شرایطی نه تنها در عرصه های جنگلی آتش روشن نکنند بلکه از آتش زدن پس چر مزارع نیز خودداری کنند.