جهاد دانشگاهی؛ جهاد مبتنی بر علم و منطق برای توانمندسازی کشور

سرپرست دانشگاه لرستان گفت: وجود واژه‌ جهاد در عبارت «جهاد دانشگاهی»، نشان از اهمیت فرهنگ جهاد در دانشگاه دارد.

به گزارش قاب خبر: علی نظری اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران هم بر مبنای همین مفهوم جهاد و فرهنگ اسلامی، شکل گرفت. جهاد همراه مسئولیت‌پذیری انسان است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی یعنی تربیت انسان‌های مجاهد و مسئولیت‌پذیر؛ جهاد دانشگاهی همواره چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران بعد از دفاع مقدس، نقش مهمی در ترویج فرهنگ جهاد و توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه دانشجویان داشته است؛ همچنین همیشه کارآفرینی نیز مورد توجه جهاد دانشگاهی بوده است.

 سرپرست دانشگاه لرستان بیان کرد: رویکرد جهاد دانشگاهی تحقق شعار تکیه به خود است و این همان توانمندسازی و اقتصاد مقاومتی است که باعث توانمندشدن بیش از پیش کشور می‌شود؛ همه ما که دانشگاهی هستیم باید جهادی، فکر کنیم؛ یعنی تفکر علمی و منطقی مبتنی بر مسئله‌محوری داشته باشیم.

نظری تصریح کرد: در این مسیر برای موفقیت امور بایستی با همه سازمان‌ها و ادارات تعامل داشته باشیم تا بتوانیم با همکاری همدیگر به پیشرفت همه‌جانبه و مبتنی بر عدالت برسیم؛ تعامل هم نباید شعاری باشد بلکه می‌بایست براساس تعریف شاخص‌های معین و چارچوب‌مند باشد؛ ما هم از گسترش همکاری‌های دوجانبه کاملاً استقبال می‌کنیم.