کاروان طرح ملی نذر آب 4 هلال احمر لرستان در سیستان و بلوچستان

جمع آوری و اهدا بیش از یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال کمک لرستانی هابه مناطق محروم سیستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: کاروان طرح ملی نذر آب 4 جمعیت هلال احمر لرستان در مناطق محروم سیستان و بلوچستان حضور و کمک یک میلیارد و هشتصد میلیون ریالی مردم استان را بین نیازمندان سیستان توزیع کرد.

به گزارش قاب خبر: صارم رضایی تصریح کرد:طرح ملی نذر آب در سراسر کشور و به جهت حمایت از مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان  با برنامه ریزی های سازمان داوطلبان در مرکز با هماهنگی با استان ها در حال اجراست.

وی افزود: در این طرح با کمک افراد خیّر و نوع دوست استان از طریق اهداء و واریز وجه نقد به حساب خیرین جمعیت و یا به صورت کمکهای غیر نقدی با همت و پیگیری های مداوم معاونت داوطلبان جمعیت استان جمع آوری و در قالب کاروان نذر آب۴ ظرف هفته گذشته به استان سیستان و بلوچستان اعزام و با هماهنگی ستادی در آن استان بین مناطق محروم مشخص شده توزیع گردید.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان ادامه داد: در این طرح تعداد ١٠٠ دستگاه تصفیه آب خانگی، صدها بسته لوازم بهداشتی، ٢٨٢بسته لوازم التحریر، ٢٨٢عددکوله مدرسه، تعداد۴۵٠٠ماسک، ١٠٠ دست البسه مردانه و تعداد ١۴٠٠ عدد آب معدنی بین مردم مناطق محروم شهرستان هیرمند از جمله روستاهای میر شکار، بی بی گرگ، ترشاب، دهمرده١ و ٢ توزیع شد.

 رضایی گفت: از جمله کارهای خوبی که توسط جمعیت هلال احمر استان لرستان در روستاهای محروم شهر هیرمند انجام گرفت میتوان به اهداء ١۵۵٠ متر لوله پلی اتیلن توسط خیرین استان به منظور کمک به امر آب رسانی به  روستای سر راز این شهرستان اشاره کرد.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر در اعزام این کاروان به استان سیستان وبلوچستان به عنوان معین شماره ٢ و استان مازندران به عنوان معین شماره ١ بمدت یک هفته به روستاهای و مناطق محروم شهرستان هیرمند ارائه خدمات بهداشتی فرهنگی و معیشتی داشتند.