تکمیل پمپاژ زیودار معمولان تا ۴۵ روز آینده

قاب خبر:  سرپرست فرمانداری معمولان در دیدار با سید عماد شاهرخی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان،گفت: کشاورزان در خصوص کمبود کود و بذر اصلاح‌شده نگرانی نداشته باشند.

به گزارش قاب خبر: محمد ناظری تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و شناسایی دقیق ظرفیت‌های موجود، حمایت از کشاورزان، حل موانع پیش روی آن‌ها و ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان معمولان بخش بزرگی از چالش موجود حل خواهد شد و علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی نقش معمولان در تولید نیز پررنگ‌تر خواهد بود.

وی ادامه داد: تکمیل پمپاژهای جهاد کشاورزی در حوزه شهرستان معمولان بسیار حائر اهمیت است، انجیرستان‌های شهرستان معمولان به‌عنوان قطب تولید انجیر سیاه در کشور در تنش‌های آبی با کمبود آب مواجه هستند که با تکمیل پمپاژ زیودار کمک شایانی به باغداران منطقه صورت می‌پذیرد.

سرپرست فرمانداری معمولان گفت: با توجه به فصل کشت پاییزه تأمین بذر و کود مورد نیاز کشاورزان شهرستان معمولان با نگاه ویژه و حمایتی در دستور کار قرار گیرد تا کشاورزان دغدغه‌ای در این مورد نداشته باشند.

ناظری با اشاره به  ضرورت ارتقا مرکز جهاد کشاورزی معمولان، عنوان کرد: لازم است تا رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در شهرستان حضور و نسبت به موارد مورد بحث بازدید میدانی داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در جنوب استان و در شهرستان معمولان کارهای کلانی در بخش کشاورزی صورت گرفته که از جمله آن‌ها تکمیل و اتمام پروژه ایستگاه پمپاژ سرنجه زیودار است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به فضل الهی ظرف ۴۵ روز آینده تکمیل خواهد شد.

سید عماد شاهرخی افزود: در حوزه انجیرستان‌های لرستان با احداث کارگاه بسته‌بندی انجیر سیاه برای اولین بار خلأ بزرگ صنایع تبدیلی و فرآوری آن کمرنگ شده است لذا می‌طلبد با حمایت‌های دستگاه‌های مرتبط این صنعت را تقویت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص تأمین کود و بذر لازم در شهرستان تصریح کرد: با توجه به آغاز سال زراعی ۱۴۰۳_۱۴۰۲ در استان، کود و بذر اصلاح شده به میزان لازم در انبارها موجود است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

شاهرخی قول مساعد داد ظرف چند روز آتی در راستای رفع موانع و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان با حضور معاونین، مدیران ستادی، مدیران کل ادارات تابعه و شرکت‌های وابسته در شهرستان حضور یافته و اولین جلسه شورای معاونین و مدیران بخش کشاورزی را در محل فرمانداری این شهرستان برگزار کنند.