تحقق ۶۵ درصد تقاضاهای وام ازدواج

قاب خبر: استاندار لرستان از تحقق ۶۵ درصدی تقاضاها برای وام ازدواج در یک سال اخیر استان خبر داد.

به گزارش قاب خبر:  فرهاد زیویار امروز پنج شنبه ۲۵ آبان ماه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، گفت: از تعداد ۲۰ هزار تقاضا برای وام ازدواج ۱۳ هزار مورد توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم روند پرداخت مابقی تقاضاها نیز با سرعت بیش تری انجام شوند.

استاندار لرستان همچنین بر مشخص شدن وضعیت اسناد مالکیت زمین ها با کاربری خانه جوانان در شهرها تاکید و عنوان کرد: تکلیف اسناد این زمین ها که بنام راه و شهرسازی می باشند، می بایست هر چه سریعتر با طرح در کارگروه ماده ۶۹ مشخص و مقدمات انتقال بنام خانه های جوانان فراهم شود.

زیویار اعتیاد را یکی از معضلات مهم اجتماعی قلمداد کرد که جوانان را تهدید می کند و اظهار کرد: برای پیشگیری از این معضل خانمان سوز باید از مجامع نخبگانی استفاده کرد.

وی با اشاره به برگزاری همایش آسیب های اجتماعی و مقالات ارائه شده در این همایش، تصریح کرد: این مقالات باید تدوین شده و در برنامه ی اجرا و سیاست های ابلاغی قرار بگیرند.

استاندار لرستان همچنین به مشکلات کمپ های ترک اعتیاد ماده ۱۶ اشاره کرد و گفت: مشکلات این کمپ ها باید به صورت ریشه ای حل شوند، ضمن این که برای ساماندهی معتادان خیابانی و متجاهر در جلسات تخصصی تر اقدام می شود.

زیویار به نقش مهم سمن ها و سازمان های مردم نهاد در پیگیری مشکلات و انتظارات جوانان اشاره کرد و عنوان کرد: این سازمان ها مشکلات جامعه و جوانان را به خوبی واکاوی کرده و بخش مهمی از اقدامات اجرایی حوزه ی جوانان را انجام خواهند داد.