تحقق شفافیت و عدالت با اجرایی شدن قانون پایانه های فروشگاهی

مدیرکل امورمالیاتی لرستان گفت: با اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی، شفافیت و عدالت بیش از پیش در سیستم مالیاتی تحقق می‌یابد.

به گزارش قاب خبر: هادی ملکشاهی افزود: با اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی، علاوه بر تعیین نرخ مالیات براساس فعالیت‌های اقتصادی و استفاده از کالا و خدمات، یکی از ابزارهای رسیدن به عدالت و شفافیت مالیاتی است.

وی تصریح کرد: نظام یکپارچه و فراگیر پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان به عنوان ابزاری جهت شفاف‌سازی و تحقق عدالت مالیاتی مورد توجه سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است وی با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی که در سال ۹۸ و ۹۹ در میان برخی از اصناف کلید خورد . پیش‌بینی کرد که در سال ۱۴۰۰شاهد تحولی عظیم در زمینه نظام مالیاتی کشور باشیم.

ملکشاهی با اعلام آمادگی امور مالیاتی برای آموزش اصناف، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی، تولید محتوا، اطلاع رسانی مؤثرترین راه در جهت اثربخشی این قانون است و اذعان داشت: فرهنگ‌‏سازی مؤثر و نهادینه‌سازی نصب و به کارگیری پایانه‌های فروشگاهی توسط مؤدیان، زمینه‌ساز توسعه و تحول نظام مالیاتی خواهد بود.

وی با اشاره به ثبت نام هر چه زودتر مشمولان قانون پایانه‌های فروشگاهی بر لزوم ثبت‌نام کلیه صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی تأکید کرد.