تاکید بر شناسایی استعدادهای جوان حوزه نویسندگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه کارگاه مبانی داستان نویسی و نشست تخصصی نویسندگان به مناسبت هفته کتاب، بر ضرورت شناسایی و حمایت از استعدادهای جوان و نوجوان در حوزه نویسندگی تاکید کرد.

به گزارش قاب خبر: اعظم روانشاد ضمن تشکر از همکاری ها و تلاش های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در راستای حمایت از فعالیت های نویسندگان استان اظهار کرد: لازم است که با همکاری های موثر و مطلوب، روند توسعه و ظرفیت سازی در حوزه نویسندگی را ادامه بدهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تاکید بر برگزاری پویش ها و جشنواره های متنوع و مختلف در حوزه نویسندگی گفت: در این زمینه لازم است که موضوعات فرهنگی هنری به خوبی شناخته شوند تا به استعدادیابی نوجوانان و نوقلمان در این حوزه ها کمک کنیم و بعداً در جامعه هم  از ایده ها و ظرفیت های این افراد استفاده کنیم.
روانشاد اظهار کرد: همچنین نیاز است که کمیته ای جهت شناسایی نویسندگان واقعی، ایجاد شود تا از طریق کارگروه های تخصصی ، حمایت و همراهی های لازم از نویسندگان صورت بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: قطعا با چنین اقداماتی آثار مثبتی از سوی نویسندگان استان، تولید می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه ارزشمند پیشکسوتان حوزه نویسندگی گفت: کانون نویسندگان با هدف شناسایی قشر جوان و نوجوان شروع به کار کرده است ولی همواره باید حفظ و وجود پیشکسوتان به عنوان سرمایه ای ارزشمند مدنظر این مجموعه باشد.

این جلسه با حضور سرهنگ رشیدی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان برگزار شد.