بهره مندی ۶۹ درصد روستاهای لرستان از اینترنت پر سرعت

مدیرکل ارتباطات لرستان گفت: پروژه تأمین اینترنت پرسرعت روستایی در دو فاز برنامه‌ریزی شده است که با اجرای فاز اول بیش از ۶۹ درصد روستاهای این استان از این سرویس بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش قاب خبر: شهاب حیدری افزود: دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات از اهداف مهم و با اولویت بالا برای وزارت ارتباطات است و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری و همچنین اتمام فاز دوم این طرح حدود ۳۱ درصد روستاهای دیگر نیز از مزایای این سرویس بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در این زمینه با توجه به قرار گرفتن روستاهای با جمعیت کمتر از ۲۰ خانوار نیز در مسیر این پروژه‌ها، شاهد تحت پوشش قرار گرفتن تمامی این مناطق از شبکه‌های ارتباطی و همچنین اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان در بخش دیگری از صحبت هایش به توسعه ارتباطات در مناطق محروم و افزایش سطح شاخص‌های کیفی در مناطق محروم این استان اشاره کرد و افزود: در پروژه توسعه شبکه تلفن مناطق محروم، احداث ۷۵ سایت جدید ارتباطی در دستور کار قرارگرفته است که از این تعداد ۲۰ سایت به بهره‌برداری رسیده و ۵۵ سایت دیگر نیز در دست اقدام است.

حیدری تصریح کرد: در این زمینه از ۳ هزار و ۶۰۰ روستای این استان، ۲ هزار روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار در استان وجود دارد که با توجه به پوشش بیش از ۹۰ درصدی مناطق این استان از شبکه‌های ارتباطی، انتظار می‌رود آنها هم به‌صورت صددرصدی از شبکه‌های ارتباطی بهره‌مند شوند.

وی ادامه می دهد: هر چند این بهره مندی منوط به اتمام رسیدن پروژه‌های فیبر نوری و همچنین تکمیل، توسعه و ارتقاء سایت‌های ارتباطی طرح توسعه خدمات محروم در تمامی نقاط استان است.