برگزاری ویژه برنامه «مرد میدان» در خرم‌آباد

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: به مناسبت دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ویژه برنامه «مرد میدان» از سری برنامه‌های «راه سلیمانی» در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش قاب خبر: رضا نیازی تصریح کرد: ویژه برنامه «مرد میدان» و بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از نهم تا ۱۵ دی‌ماه در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: شعرخوانی و سخنرانی با موضوعات ابعاد نظامی، شخصیتی، فکری و فرهنگی سردار سلیمانی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ویژه‌برنامه «مرد میدان» در خرم‌آباد است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: موکب حاج قاسم سلیمانی نیز از روز جمعه ۱۰ دی ماه در جنب مجتمع فرهنگی هنری ارشاد برپا شده و تا پنج‌شنبه ۱۶ دی‌ماه برقرار خواهد بود که برنامه‌هایی همچون سرود، اهداء اقلام و بسته‌های فرهنگی و ارائه خدمات پزشکی با رعایت نکات بهداشتی در این موکب انجام می شود.

وی ادامه داد: مجموعه برنامه‌های «راه سلیمانی» با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه « راه شهید سلیمانی باید ادامه یابد» با هدف تبیین آموزه‌های ایثار و شهادت، جهاد، مقاومت و حماسه‌آفرینی رزمندگان دلاور دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ حاج قاسم سلیمانی، از خردادماه تا دی‌ماه سال جاری با همکاری فرماندهی سپاه ناحیه خرم‌آباد، بسیج هنرمندان استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش کنگره ۶۳۰۰ شهید استان، حوزه هنری، قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر (عج)، ستاد کانون فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد.

نیازی تصریح کرد: هفته اول این رویداد با هدف بازخوانی روایت‌هایی از شهید انوشیروان رضایی در منابع مکتوب و شفاهی تحت عنوان «نخل و بلوط» از سوم تا دهم خردادماه برگزار شد.

وی گفت: هفته دوم با عنوان «مشق شیدایی» بزرگداشت شهدای هنرمند استان از ۳۱ شهریور تا ششم مهرماه و همزمان با هفته دفاع مقدس، هفته سوم با عنوان «علمداران» از پنجم تا دهم آذرماه با هدف تجلیل از فعالان طرح‌های فرهنگی و هنری محله‌محور همزمان با هفته بسیج و هفته چهارم که مهم‌ترین هفته این رویداد است، با عنوان «مرد میدان» و بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از نهم تا ۱۵ دی‌ماه در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: اهدای نشانِ همراه سلیمانی به فعالان ترویج مکتب شهید سلیمانی در حوزه فرهنگ و هنر که طی این دو سال آثار ارزشمند و ماندگاری در این حوزه تولید کرده‌اند و تجلیل از گروه‌های جهادی در راستای مکتب حاج قاسم از جمله برنامه‌های هفته چهارم از سری برنامه‌های راه سلیمانی خواهد بود.