برگزاری مانور اطفاء حریق در انبار کالا شرکت گاز لرستان

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل مانور اطفاء حریق در انبار کالا شرکت گاز استان لرستان با حضور واحدهای پدافند غیر عامل استان، آتش‎ نشانی، نیروی انتظامی و اورژانس 115 برگزار شد

به گزارش قاب خبر: مدیر عامل شرکت گاز لرستان گفت: مانور اطفاء حریق در انبار کالا به منظور ارزیابی آمادگی کارکنان در شرایط اضطراری، ارزیابی تیمهای واکنش و تجهیزات پشتیبانی مورد نیاز، تمرین و ارزیابی عملکرد تیمهای کمک رسان و معین و ارزیابی عملکرد تیمهای پدافندی طراحی و اجرا شد.

کرم گودرزی تصریح کرد: برگزاری منظم مانورها و تمرین های شرایط اضطراری از موضوعات مورد تاکید این شرکت است.

وی ادامه داد: در این مانور تلاش شد حادثه آتش سوزی به حوادث واقعی شباهت بیشتری داشته باشد و انجام مانور با برنامه ریزی و نظارت دقیق واحد HSE و همکاری و همیاری سایر واحدهای شرکت به اجرا درآمد .

گودرزی گفت: انجام اینگونه مانورها باعث ایجاد آمادگی در افزایش توانمندی واحدهای عملیاتی برای توسعه راه حل‌های مقابله با بحران، مهار آتش‌سوزی ومشارکت فعال واحدهای معین به منظور کاهش آسیب‌پذیری، حفظ زیرساخت‌های حیاتی و مدیریت بحران ناشی از تهدیدات و حوادث احتمالی طبیعی و ایجاد یکپارچگی در اجرا و ارزیابی مانور و یافتن نقاط ضعف و قوّت، تهدید و فرصت در مانور به منظور تعریف و انجام اقدام اصلاحی پیشگیرانه می شود.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان عنوان کرد: احساس مسئولیت و کار تیمی کارکنان، سرعت عمل مناسب، گزارش مرحله به مرحله مانور به فرماندهی و یادداشت زمان در شرایط بحران را از ویژگیهای برجسته این مانور برشمرد.

وی گفت: هم افزایی و مبادله دانش و تجارب بین اعضای شرکت کننده در مانور موجب افزایش توان و مهارت در مواجهه با حوادث غیر مترقبه می شود.