اهدای ۵۰۰ جلد سند اراضی در چمن سلطان

قاب خبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در سفر به الیگودرز و بازدید از اراضی چمن سلطان ، گفت: بهره وری در بخش کشاورزی تنها راه برون رفت از کشاورزی معیشتی و حرکت به سمت کشاورزی اقتصادی است.

به گزارش اختصاصی قاب خبر: سید عماد شاهرخی در مراسم تحویل سند املاک اراضی شهر چمن سلطان، افزود: یکی از راههای بهره وری در بخش کشاورزی، یکپارچه سازی اراضی است و لازم است در این راستا همکاری لازم با مراکز خدمات جهاد کشاورزی صورت گیرد.

وی ادامه داد: عمده بهره وری تغییر فرهنگ است و با یکپارچه سازی اراضی یا تشکیل تعاونی و… می توان در افزایش تولید محصول کشاورزی تاثیر گذار بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به ظرفیت و پتانسیل استان و استقبال مردم در اجرای سیستمهای نوین اشاره و تأکید کرد: استفاده از توان بخش خصوصی در اجرای این نوع پروژه ها با نظارت جهادکشاورزی در دستور کار مدیریت آب و خاک قرار گیرد.

شاهرخی ضمن تشریح اولویت سازمان و اجرای یکپارچه سازی؛ اظهار کرد: بیشتر اراضی استان خرده مالکی بوده و توسعه تکنولوژی در اراضی خرده مالکی بسیار دشوار می باشد.

وی افزود: یکی از رویکردهای سازمان جهاد کشاورزی استان توسعه سامانه‌ها آبیاری نوین در اراضی یکپارچه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به کسب رتبه نخست امور اراضی استان در بحث یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در سال گذشته با تشکیل کارگروه مرتبط یکپارچه سازی با اولویت محرومیت زدایی، آب پایدار و کمک به معیشت کشاورزان هم استانی پویش هر مرکز یک یکپارچه سازی را اجرا خواهیم کرد و تا حصول نتیجه این طرح ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در این شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته است و در چمن سلطان تاکنون ۵ سایت شناسایی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: تعداد ۵۰۰ جلد سند تک برگ مربوط به شهر چمن سلطان که کار نقشه برداری آن در سال ۱۴۰۱ انجام شده و مراحل صدور اسناد آن امسال پایان یافته است.

وی افزود: تاکنون ۵۰۰ قطعه از اراضی شهر چمن سلطان شهرستان الیگودرز با درخواست متقاضیان ثبت و صادر شده است.

شاهرخی عنوان کرد: تعداد یک هزار و ۵۰۰ پرونده دیگر این شهر در راستای صدور سند در حال انجام مراحل قانونی می باشد.