اقامت بیش از ۱۵۵ هزار مسافر و گردشگر در لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: درتعطیلات نوروزی امسال ۱۵۵ هزار و ۱۹۶ نفر مسافر نوروزی و گردشگر در اقامتگاه های رسمی، غیر رسمی و اضطراری استان اسکان و اقامت داشتند.

به گزارش قاب خبر: عطا حسن پور تصریح کرد: از این تعداد ۱۱۲ هزار و ۲۸۰ نفر معادل ۷۲.۳۵ درصد مسافران نوروزی در اقامتگاه های غیررسمی و سه هزار و ۳۹۹ نفر در اقامتگاه های اضطراری اسکان داده شدند و ۳۹ هزار و ۵۱۷ نفر معادل ۲۵.۴۶ درصد در اقامتگاه های رسمی استان مستقر شدند.

وی در خصوص استقبال گردشگران از اقامتگاه های بومی گردی استان نیز گفت: در سال‌های گذشته توجه ویژه ای به توسعه اقامتگاه های بومی گردی در لرستان شده و رشد خوبی در توسعه این زیرساخت ها داشته ایم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تصریح کرد: در این مدت و از مجموع اسکان رسمی در لرستان پنج هزار و ۷۹۸ نفر معادل ۱۴.۶۷ درصد در اقامتگاه های بومی گردی استان اقامت و اسکان داشته اند.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده مابقی مسافران و گردشگران نوروزی استان در مناطق نمونه گردشگری، اردوگاه ها، زائرسراها، هتل آپارتمان و مجتمع گردشگری سطح استان اقامت داشته اند.