اعلام پیروزی پیش از موعد جرم انتخابانی است

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه اعلام پیروزی پیش از موعد جرم انتخاباتی است، افزود: آمار غیر رسمی مورد تایید نیست

به گزارش قاب خبر: احسان یاوری شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران ستاد انتخابات لرستان احسان یاوری با اشاره به تمدید ساعت انتخابات تا ساعت ۲۲ گفت: تمام شعب رای‌گیری در سراسر استان تا ساعت اعلامی موظف هستند که آرای مردمی را اخذ کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون گزارش نگران‌کننده امنیتی در استان نداشته‌ایم، افزود: در بحث تاسیسات و زیرساخت خوشبختانه برای ارتباط برخط مشکلی وجود نداشته است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه براساس اعلام وزارت کشور رتبه مشارکت استان تاکنون چهارم عنوان است، افزود: برآورد این است که در همین رده بماند.

وی گفت: در شهرستان معمولان ۲۴ شعبه داریم که در ۱۰ شعبه آن درخواست تعرفه اضافه داشتیم و تعرفه‌های مورد نیاز تامین شد و تا این لحظه در تمام نقاط استان متقاضی رای نداریم که بدون دلیل نبود تعرفه امکان رای‌گیری برایش وجود نداشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: اعلام پیروزی پیش از موعد بر اساس قانون انتخابات جرم و ممنوع است و گزارش‌های لازم به منظور بررسی به دستگاه‌های قضائی اعلام خواهد شد.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه آمارهای غیر رسمی اعلامی در فضای مجازی را تایید نمی‌کنیم، افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳ تا ۴ ساعت پس از پایان زمان رای‌گیری و شمارش آرا، اعلام نتایج رسمی صورت پذیرد.

یاوری گفت: مواردی از خرید و فروش آرا در استان شناسایی شده که بر اساس قانون با افراد متخلف برخورد خواهد شد.