ارزش یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی قراردادهای ماشین سازی خرم آباد

استاندار لرستان گفت: ماشین سازی لرستان ظرف یک سال اخیر قراردادهایی به ارزش هزار و سیصد میلیارد تومان داشته است.

به گزارش قاب خبر: فرهاد زیویار بیستم دی ماه در حاشیه بازدید از شرکت ماشین سازی لرستان، عنوان کرد: بعد از احیای این شرکت که با شروع دولت سیزدهم در لرستان محقق شد تا کنون ۱۰ قرارداد کاری مهم با شرکت های بزرگ کشور منعقد شده است.

وی ادامه داد: برای احیا این واحد تولیدی ظرف دوسال گذشته حدود یک هزار میلیارد تومان هزینه شده است که با احیای آن برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

استاندار با بیان اینکه ماشین سازی لرستان در حال حاضر با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند، گفت: در صورتی که ۷۰ درصد ظرفیت باقیمانده هم فعال شود اشتغال زایی این واحد به ۹۰۰ نفر هم افزایش پیدا خواهد کرد.

زیویار گفت: حمایت از این شرکت در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت است، چرا که این شرکت به خاطر کیفیت تولید برای بازاریابی و درآمدزایی مشکای ندارد.

وی افزود: برای تامین تسهیلات مورد نیاز مذاکراتی با بانک‌ها انجام شده است که امیدواریم سریعتر به نتیجه برسند.

استاندار با اشاره به این که سابقه ماشین سازی به قبل از انقلاب باز می‌گردد، گفت: ارزش زیر ساخت‌های این شرکت به بیش از پنج هزار میلیارد تومان می رسد، با این وجود بخش‌های مختلفی از این واحد دچار استهلاک شده و نیاز به نوسازی دارد.

زیویار تصریح کرد: ماشین سازی جزو کارخانه‌های مادر محسوب می‌شود که در ساخت سازه‌های فلزی، ساختمان سازی، پتروشیمی، نیروگاه، فولاد و مبدل‌های حرارتی فعالیت دارد.

وی با اشاره به این که چشم‌انداز روشنی پیش روی ماشین سازی وجود دارد، عنوان کرد: این واحد جزو زنجیره‌ی تولید و ارزش در کشور محسوب می‌شود که در صورت حمایت می‌تواند درحوزه اشتغال و تولید، بسیار تاثیرگذار باشد.

ماشین سازی لرستان پس از سال‌ها تعطیلی، با شروع دولت سیزدهم و پیگیری های استاندار لرستان احیا و به چرخه تولید بازگشت.