احداث آزادراه خرم آباد- بروجرد

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از احداث آزادراه خرم آباد- بروجرد خبر داد.

به گزارش قاب خبر: مهرداد ویسکرمی ادامه داد: آزادراه خرم آباد – بروجرد تاسیس می شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه صدر فولاد خرم آباد با رایزنی با استانداری و مالک ورشکسته قبلی و مالک جدید، احیا و فعالیت آن مجددا آغاز شده است همچنین گاز و برق آن وصل شد که باعث بازگشت نیروهای کار آن خواهد شد.

ویسکرمی افزود: روند احداث بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی نیایش خرم آباد تا کنون ۴۵ درصد پیشرفت داشته که با پیگیری های انجام شده مجددا فعال شد و در مراحل نهایی به سر می برد. و قرارگاه خاتم(ص) ظرف دو سال آن را به پایان می رساند.

وی ادامه داد: تا پیش از تعطیلی کارخانه پارسیلون، ۲ هزار نفر در آن مشغول به کار بودند که با تشکیل کنسرسیوم تلاش داریم تا این مجموعه مجددا راه اندازی شود که البته نیاز به سرمایه گذاری های جدید نیز دارد.

ویس کرمی با اشاره به پیگیری مسائل در حوزه گردشگری نیز عنوان کرد: احداث دهکده گردشگری خرم آباد در منطقه مخمل کوه متوقف شده بود که با پیگیری ها فاز اول آن افتتاح شد و برای پایان کار فاز دوم لازم است مشکلات حوزه راه نیز پیگیری و با تأمین اعتبار به اتمام برسد.

این عضو مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: ادامه پیگیری ها برای راه آهن منطقه داد و درباره حوزه شیلات سفیددشت گفت: شیلات این منطقه می تواند سالیانه حدود ۶ هزار تن ماهی تولید کند که لازم است به بخش خصوصی واگذار شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که آقای رئیسی رئیس قوه قضائیه بود طی سفری که به منطقه داشت قول حل مشکل و راه اندازی مجدد کارخانه ماشین سازی خرم آباد را داد که البته هنوز انجام نشده و اکنون که در سمت ریاست جمهوری است این موضوع را پیگیری می کنیم.