اجرای پنجاه برنامه فرهنگی و هنری در هفته دفاع مقدس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: پنجاه برنامه فرهنگی و هنری در هفته دفاع مقدس در استان اجرا می شود.

به گزارش قاب خبر: احمد حسین فتایی افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در این هفته پانزده برنامه فرهنگی و هنری در مرکز استان و ۳۵ برنامه نیز در شهرستان های استان برگزار می شود.

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای تبیین و نهادینه کردن فرهنگ مقاومت و شهادت در سطح جامعه است. نهادینه کردن فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت در سطح جامعه راهگشای بسیاری از مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی امروز ماست و هفته دفاع مقدس بهترین زمان برای تحقق این امر مهم است.

فتایی به تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در مرکز استان اشاره و تصریح کرد: برگزاری دومین هفته برنامه راه سلیمانی با موضوع مشق شیدایی گرامیداشت شهدای هنرمند استان، طراحی و توزیع پوستر ویژه هفته دفاع مقدس، برگزاری مسابقه فرهنگی ویژه کارکنان، تجلیل از رزمنداگان وایثارگران شاغل در مجموعه اداره کل، برپایی نمایشگاه عکس مجازی، مشارکت در برگزاری جشنواره فانوس مربوط به اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: همچنین رونمایی از کتب ویژه دفاع مقدس به چاپ رسیده در شش ماه اول سال جاری، برگزاری نشست ادبی با موضوع ادبیات پایداری، پخش فیلم و کلیپ شعرخوانی شعرای استان با محوریت دفاع مقدس در فضای مجازی، ایجاد ستون ویژه روایت دفاع مقدس در نشریات استان و برگزاری مراسمات دینی و قرائت ادعیه با رعایت پروتکل های بهداشتی از مهمترین برنامه های این اداره کل در مرکز استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: ۳۵ برنامه فرهنگی و هنری نیز در شهرستان های استان برگزار خواهد شد که از جمله مهمترین آنها می توان به برگزاری محافل شعر خوانی و خاطر گویی با حضور یادگاران هشت سال دفاع مقدس، توزیع و اهداء بسته های فرهنگی متناسب در سطح شهرها، رونمایی از کتاب های دفاع مقدس، برگزاری نشست های تخصصی و نمایشگاه های فرهنگی و هنری شامل عکس و آثار تجسمی اشاره نمود.

وی افزود: در اجرای تمامی برنامه ها، رعایت پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی با دقت اعمال خواهد شد.