اجرای طرح بتن اسفنجی برای اولین بار در خرم‌آباد

قاب خبر: شهردار خرم آباد گفت: طرح روسازی بتن اسفنجی با هدف کاهش روان‌آب‌ها و نفوذ آب به سطح زمین و آبرسانی بهتر به درختان سطح شهر برای اولین بار در سطح کشور در پارک شهر خرم آباد اجرا شد.

به گزارش قاب خبر: داریوش بارانی بیرانوند بیان کرد: اجرای این طرح در سطح معابر نسبت به سنگفرش بسیار کم هزینه تر و به صرفه بوده و در مراحل بعدی این طرح، معابر پارک کیو، پارک شریعتی و پارک شاپوری با بتن اسفنجی روسازی خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از طرح‌های نوین علمی در حوزه‌ی شهری، افزود: شهرداری خرم‌آباد ضمن حمایت از چنین طرح‌هایی در حوزه عمرانی، از تمامی طرح‌های خلاقانه و ایده‌های نو در حوزه سیما و منظر شهری و مبلمان شهری استقبال می‌کند و آن را اقدامی موثر در توسعه‌ شهری می‌داند و بزودی قرارداد سایر پارک های مذکور با طراح این پروژه منعقد خواهد شد تا در کمترین زمان ممکن عملیات روسازی معابر این پارک ها آغاز شود.

طراح این پروژه نیز اظهار کرد: رشد و گسترش سطوح غیرقابل نفوذ در حوضه‌های آبخیز شهرنشینی تهدیدات قابل توجهی برای کیفیت محیط‌های طبیعی ایچاد کرده است.

حمید جعفری نیا افزود: چنین تهدیدهایی شامل افزایش روان آب های سطحی ناشی از باران و … است و روسازی‌ اسفنجی افلاک می‌تواند به نفوذ آب به خاک کمک کند و در نتیجه درختان بهتر از سطوح دیگر محافظت و در نهایت سیلاب‌های ناگهانی را کاهش می دهند.