اجرای سه مرحله پویش همگانی کاشت بذر و نهال در شهرستان های استان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از برگزاری سه مرحله پویش همگانی کاشت بذر و نهال در شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش قاب خبر: شیرزاد نجفی گفت: این طرح با هدف حفاظت از عرصه های طبیعی و ملی، توسعه پوشش گیاهی به منظور جلوگیری از فرسایش بادی و آبی و ترویج فرهنگ حفاظت و احیاء منابع طبیعی ۱۰ آذر ۱۴۰۰ آغاز شد که تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تا کنون ۳ مرحله پویش کشت بذر و نهال با همکاری مجریان و بهره برداران طرح های منابع طبیعی، هلال احمر، سپاه، بسیج رسانه، خانه مطبوعات، انجمن های مردم نهاد، عموم مردم، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها انجام شده است.

نجفی بیان کرد: منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان این آمادگی را دارد بستر و امکانات را فراهم نموده که امیدوارم سایر دستگاه ها با این شرایط، برای اجرای این طرح پیشگام شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان اظهار کرد: در این مراحل از گونه هایی همچون بلوط، ارژن، بادام، بنه، گیاهان دارویی و…استفاده شده که پیش بینی می شود تا آغاز هفته منابع طبیعی ( ۱۵ اسفند ماه) بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی ملی تحت پوشش این طرح عملیات اصلاح و احیاء انجام گیرد.