آمادگی ۲۰ شرکت برای واگذاری طرح های صنعتی در لرستان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۲۰ شرکت صنعتی و همچنین منطقه ویژه اقتصادی را در ازنا داریم که در آنها آمادگی واگذاری طرح‌های صنعتی وجود دارد.

به گزارش قاب خبر: فرزاد محمدی امروز ۲۰ دی در نشست سرمایه‌گذاری مجتمع اقتصادی کمیته‌امداد، تصریح کرد: در شهرستان نورآباد بزرگترین مرکز تولید عسل و شرکت شهرک‌های صنعتی وجود دارد.بر این اساس خوشه عسل در لرستان ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: با توجه به قابلیت و پتانسیلی که عسل دارد می‌توان ژل رویال، گرده گل، موم و عسل را فراوری کرد؛ هم‌اکنون زهر زنبور عسل هر گرم ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

محمدی ادامه داد: فراوری عسل در شهرستان نورآباد طرحی استراتژیک است و می‌تواند در بحث اشتغال این منطقه را متحول کند.

وی گفت: در کوهدشت نیز انار رومشکان باتوجه به فاصله کمی که با شهرک صنعتی دارد می‌تواند در امر فرآوری آن کارهای خوبی انجام داد به عنوان نمونه بیش از ۲۰ محصول از جمله رب، آب، روغن، مربا، لواشک و مارمالاد انار از این محصول را ایجاد و عرضه کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان تصریح کرد: می‌توان در قالب یک مزرعه اراضی را به امداد واگذار و در قالب تعاونی ذی‌نفعان سرمایه‌گذاری کرد.

محمدی با بیان اینکه ۲۰ شرکت صنعتی و همچنین منطقه ویژه اقتصادی را در ازنا داریم که در آنها آمادگی واگذاری طرح‌های صنعتی وجود دارد، بیان کرد: در مناطق ویژه اقتصادی استان همه فیلدها را می‌توان ایجاد کرد.