آغاز لایروبی رودخانه خرم‌ رود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت :عملیات لایروبی رودخانه خرم رود با هدف جلوگیری از سیلاب احتمالی آغاز شد.

به گزارش قاب خبر: احمدرضا دالوند بیان کر در پی بارندگی های چند روز اخیر، از وضعیت رودخانه شهر خرم آباد بازدید میدانی به عمل آمد که پس از بررسی شرایط، تصمیماتی مبنی بر ساماندهی حریم و بستر خرم رود اتخاذ و ابلاغ شد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان که تجهیزات و خودروهای مختص لایروبی رودخانه را در اختیار دارند، باید ظرف یک هفته نسبت به همکاری با شهرداری خرم آباد در این راستا اقدام کنند.

دالوند تصریح کرد: به منظور اثربخشی بیشتر و سرعت عمل در روند ساماندهی رودخانه شهر خرم آباد، هر کدام از دستگاه های اجرایی استان مسئولیت لایروبی محدوده معینی از آن را عهده دار شده و از امروز فعالیت خود را آغاز کرده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: علاوه بر لایروبی رودخانه، پاکسازی حریم و بستر خرم رود از زباله ها بخش دیگری از عملیات ساماندهی می‌باشد که امید می رود با همکاری دستگاه های اجرایی، این فرآیند در کوتاهترین زمان ممکن به اتمام برسد.

دالوند ادامه داد: عملیات ساماندهی خرم رود صرفا با استفاده از تجهیزات و امکانات دولتی اجرایی شده و به دلیل صرفه جویی در هزینه و کاهش زمان، از ظرفیت بخش خصوصی استفاده نشده است.