آغاز بکار اولین مجمع خیرین محیط زیست کشور در لرستان

قاب خبر: اولین مجمع خیرین محیط زیست کشور در لرستان و پس از طی مراحل قانونی و انجام امورات ثبتی با نام "موسسه خیرین بهین زیست لرستان" با هدف ایجاد بستر مشارکت‌های مردمی در حوزه محیط زیست به عنوان بستر توسعه پایدار در تاریخ ۱۹ شهریورماه سالجاری تاسیس و شروع به فعالیت کرد.

به گزارش قاب خبر: مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: از دیرباز در بین مردم مسلمان ایران خیرین خداجوی بسیاری وجود داشته است؛ اما فعالیت آن‌ها کمتر در حفاظت از محیط زیست بعنوان یک از محورهای اصلی توسعه‌ پایدار بوده است.

علی سالاروند ادامه داد: در حالی که زمینه‌های کار خیرین می‌تواند گسترده‌تر و یاری رسان در حل چالش‌های روز محیط زیست(تهدیدها و معضلات زیست‌محیطی) و جلوگیری کننده از حذف ذخایر ژنتیکی کشور باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: این اداره کل به منظور تحقق اهداف سازمان حفاظت محیط زیست و بر اساس دستورالعمل‌های بالادستی با شناسایی و دعوت از خیرین با سابقه، مجرب و البته علاقه‌مند به محیط زیست در راستای تشکیل اولین مجمع خیرین محیط زیست در کشور اقدام نموده و پس از تشکیل جلسات متعدد و انجام کلیه مراحل قانونی، موفق شد اولین مجمع خیرین محیط زیست کشور را با نام “موسسه خیرین بهین زیست لرستان” تاسیس و فعالیت آن را به صورت رسمی اعلام نماید.

سالاروند، ضمن تشکر از کلیه دست اندرکاران این امر مهم، گفت: امیدوارم این اقدام مهم موجب پیشبرد اهداف سازمان و حفاظت هرچه بهتر از مواهب الهی و نیل به توسعه پایدار گردد.

سالاروند در پایان از همه خیرین و علاقه‌مندان به میراث طبیعی کشور برای مشارکت در حفاظت از مواهب الهی دعوت بعمل آورد و خواهان کمک عموم مردم در چارچوب اصل پنجاهم قانون اساسی برای حفاظت از محیط زیست شد.